Bungee

Bungee Fitness – jak wygląda efektywny trening w uprzęży?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wymyślna moda czy efektywny sposób ćwiczeń? Bungee fitness to nowoczesne spojrzenie na aktywność fizyczną. Liny od bungee, chociaż dają większe możliwości, to jednocześnie wymagają większej koordynacji. Czy bungee fitness to trening dla każdego? I jak właściwie wyglądają takie ćwiczenia?

Bungee fitness a tradycyjny trening

Chociaż między bungee fitness a tradycyjnym treningiem fitness znajdziesz wiele podobieństw, skupmy się na dzielących je różnicach. Dlaczego warto trenować akurat tę odmianę fitnessu? Klucz do sukcesu tkwi w linie od bungee, która pozwala na wykonanie ćwiczeń niemożliwych przy normalnej aktywności fizycznej. Specjalna uprząż i neoprenowe spodenki sprawiają, że pomimo wielu wyskoków czy lotów trenowanie bungee fitness jest nie tylko bezpieczne, ale wręcz korzystne dla zdrowia. W dodatku trening pod okiem specjalisty pozwala na dostosowanie intensywności do kondycji osób ćwiczących, dlatego jest to rozwiązanie również dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem. Chociaż jedne zajęcia trwają zazwyczaj niecałą godzinę, to w tak krótkim czasie jesteś w stanie spalić nawet do 500 kalorii!

Co możesz osiągnąć, trenując Bungee fitness?

To doskonałe pytanie, na które zapewne chciałabyś poznać odpowiedź. Wiesz już, co różni trening na bungee od tradycyjnego. Czy jednak zastanawiałaś się wcześniej, co oznacza to dla Twojego ciała i… ile możesz zyskać? Zacznijmy więc od najprostszej korzyści, o której wiele z nas może nie myśleć na co dzień. Bungee fitness to doskonała rozrywka, która przyniesie Ci wiele radości, a nawet odrobinę adrenaliny! To wszystko sprawi, że Twój dzień będzie o wiele lepszy, a przecież w zdrowym trybie życia chodzi nie tylko o zdrowe ciało, ale też zdrową psychikę. Jak wyglądają jednak kwestie fizyczne? Pierwszym, o czym warto pamiętać, jest to, że trening bungee sprawi, że wszystkie mięśnie Twojego ciała będą musiały pracować. Nie da się uniknąć jakiejś ich partii. Przede wszystkim intensywnie pracuje gorset mięśniowy – to on jest odpowiedzialny za prawidłową postawę ciała oraz jego ustabilizowanie. Jeżeli nie włożymy wystarczająco dużo pracy w angażowanie tych mięśni, nie wykonamy prawidłowo nawet podstawowych ćwiczeń. Bungee fitness pozwoli Ci wzmocnić kondycję i pozbyć się tkanki tłuszczowej (głównie z ud i pośladków), jednak to nie wszystko. Dzięki tego rodzaju ćwiczeniom wzmocnisz mięśnie głębokie  – dzięki temu zapobiegniesz bólom pleców.

Przeczytaj też: https://womactive.pl/trenuj-z-nami/cwiczenia-fitness-ktore-z-powodzeniem-wykonasz-w-domu/

Zdjęcie główne: Andrea Piacquadio/pexels.com

Powiązane posty
BungeeW powietrzu

Adrenalina i wolność - odkryj świat skoków na bungee

Odkryj pasjonujący i emocjonujący świat skoków na bungee! Przeżyj moc adrenalinę i uczucie totalnej wolności bijące od podniebnego skoku. Wyzwól swój duch przygody!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *