Wspinaczka

Wspinaczka w dobie koronawirusa – otwarcie centrów i tras

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zarówno miłośnicy wspinaczki, jak również właściciele obiektów sportowych przeżywają w pandemicznych miesiącach wiele stresu. Na szczęście okres największych restrykcji mamy już za sobą (przynajmniej na razie) i centra wspinaczkowe znów zostały otwarte!

Otwarcie obiektów wspinaczkowych – długo wyczekiwany moment

Pod koniec maja rząd ogłosił decyzje o luzowaniu kolejnych obostrzeń. Zielone światło na powrót do względnej normalności dostały między innymi centra wspinaczkowe. O tym, czy konkretne trasy zostaną otwarte, ostatecznie zdecydują ich właściciele. Chcąc wznowić biznes, muszą się dostosować do szeregu restrykcji obowiązujących w trakcie reżimu sanitarnego.

Wspinanie pod chmurką

W okresie, gdy zamknięte były wszystkie obiekty wspinaczkowe, pasjonaci tej dyscypliny byli zmuszeni trenować pod gołym niebem. Jednak nie każdemu odpowiada wspinanie się po skałach i z pewnością wielu wspinaczy odetchnęło z ulgą na wieść o tym, że będą mogli wrócić na ścianki wspinaczkowe i bouldery w ulubionych klubach, bez konieczności uzależniania treningu od warunków pogodowych.

Powiązane posty
Sporty górskieWspinaczka

Porady na udane wyprawy górskie: jak dobrze dobrać odzież i akcesoria turystyczne

Podpowiadamy, jak skutecznie i bezpiecznie przygotować się do wędrówki po górach, z naciskiem na wybór odpowiednich ubrań i akcesoriów turystycznych.
Czytaj więcej
Sporty górskieWspinaczka

Podbijanie szczytów: jak przygotować się do wyzwań wspinaczkowych

Przygotuj się do podboju szczytów dzięki naszym praktycznym wskazówkom do treningu wspinaczkowego. Dowiedz się, jak efektywnie trenować, co zabrać ze sobą na wspinaczkę i jak bezpiecznie się wspinać.
Czytaj więcej
Sporty górskieWspinaczka

Podbój szczytów: sztuka i technika wspinaczki górskiej

Odkryj fascynujący świat wspinaczki górskiej. Przeczytaj o jej sztuce i technice – od bezpieczeństwa po wybór odpowiedniego sprzętu.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *