Spadochroniarstwo

Skok spadochronowy w tandemie – czy warto korzystać ze wsparcia instruktora?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby szukające nowych, ekstremalnych doznań, mogą zdecydować się na skok w tandemie. Na czym on polega? Jakie warunki należy spełnić, aby móc wykonać taki skok? Poniżej prezentujemy wszystkie najważniejsze kwestie związane z tym zagadnieniem.

Skok w tandemie – co to takiego?

Skok w tandemie stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają lęku wysokości i chciałyby sprawdzić, czy skok ze spadochronem to sport dla nich. Na czym dokładnie on polega? Jest to skok spadochronowy wraz z instruktorem odpowiadającym za pilotowanie systemem sprzętu. W jego trakcie pasażer tandemu jest przymocowany do specjalnej uprzęży mocującej. Co ważne, ma on tutaj możliwość spróbować swoich sił w roli pilota. Sterowanie spadochronem jest możliwe po otwarciu systemu. Skok w tandemie trwa kilkadziesiąt sekund. Czas szybowania to około 7-10 minut.

Kto może wykonać skok w tandemie ze spadochronem?

Skok w tandemie wraz z instruktorem jest w pełni bezpieczny, co sprawia, że bez obaw wykonać mogą go osoby w każdym wieku. Niezbędnym warunkiem jest tutaj przestrzeganie kilku kluczowych zasad stanowiących gwarancję bezpieczeństwa. Dzięki specjalnej budowie tandemu, taki skok jest w pełni bezpieczny. Zbudowany jest on z czaszy głównej, czaszy zapasowej oraz automatu odpowiadającego za uruchomienie spadochronu w przypadku ewentualnej awarii.

Skok w tandemie wykonywać mogą osoby o wzroście powyżej 125 centymetrów i masie ciała nieprzekraczającej 120 kilogramów. Zdecydować mogą się na niego osoby częściowo sparaliżowane oraz niepełnosprawne. Przeciwwskazaniami do skoku ze spadochronem wraz instruktorem jest padaczka oraz poważne choroby serca. Związane jest to z tym że podczas skoku instruktor nie ma możliwości udzielenia osobie skaczącej niezbędnej pomocy. W tandemie nie mogą skakać także osoby borykające się z ostrą niewydolnością układu krwionośnego i oddechowego, wrodzoną łamliwością kości, niestabilnością kręgosłupa oraz pozostałymi chorobami szkieletu.

Dlaczego warto zdecydować się na skok w tandemie z instruktorem?

Skok w tandemie wraz z instruktorem to znakomite rozwiązanie dla wszystkich osób, które w przyszłości chciałyby spróbować swoich sił w sportach lotniczych, takich jak spadochroniarstwo, paralotniarstwo czy akrobacja. W ten sposób z łatwością można sprawdzić, czy taka dyscyplina jest dla nas dobrym rozwiązaniem.

Do niewątpliwych zalet skoku w tandemie zaliczyć można to, że nie wymaga on specjalnego przygotowania. Sprawia to, że bardzo często jest on atrakcją urodzinową dla bliskiej osoby lub jednym z elementów imprez firmowych. W tandemie skoczyć można zarówno solo, jak i z drugą połówką czy w grupie przyjaciół. Taka przygoda może zostać sfilmowana lub sfotografowana, co będzie stanowiło znakomitą pamiątkę na całe życie. Koszt skoku z instruktorem wynosi średnio około 800 – 900 złotych.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na skok spadochronowy w tandemie wraz z instruktorem? Jest to niezapomniane przeżycie oraz doskonały sposób na nietypowe spędzenie czasu wolnego. Osoba, która wykonała taki skok otrzymuje stosowny certyfikat. Kolejny etap swojej przygody ze sportami lotniczymi stanowić może szkolenia metodą Accelerated Free Fall. Jest to jeden z możliwych sposobów na odbycie profesjonalnego szkolenia spadochronowego, które pozwala na wykonywanie samodzielnych skoków. Wspomniane szkolenie składa się z części teoretycznej przygotowującej do radzenia sobie z sytuacjami awaryjnymi oraz praktycznej, która obejmuje między innymi naukę otwierania oraz wyczepiania spadochronu, skoków na wysokości od 3000 do 4000 metrów, utrzymywania właściwej postawy ciała oraz wykonywania obrotów.

Powiązane posty
Spadochroniarstwo

Pomysł na prezent - skok spadochronowy

Skok spadochronowy – niezwykły prezent, który daje adrenalinę i niezapomniane wspomnienia.
Czytaj więcej
Spadochroniarstwo

Skok tandemowy z instruktorem - co możesz się nauczyć od doświadczonego spadochroniarza

Skok tandemowy – niezapomniane doświadczenie i bezpieczny sposób na poznanie świata spadochroniarstwa.
Czytaj więcej
SpadochroniarstwoW powietrzu

Szkolenia AFF/SL - na czym polegają?

Szkolenia AFF/SL to jedne z najpopularniejszych i najskuteczniejszych programów szkoleniowych, które pozwalają na szybkie zdobycie umiejętności skoków ze spadochronem.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *