Windsurfing

Kitesafari – nauka kitesurfingu i luksusowy wypoczynek w jednym

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Połączenie aktywności fizycznej na wodzie i relaksu przy malowniczym krajobrazie to idealny pomysł na wakacje dla miłośników kitesurfingu!

Na czym polega kitesafari?

Wakacyjna podróż łączy w sobie trening kitesurfingu oraz wypoczynek w luksusowych warunkach. Standardowo w ofercie biur podróży można znaleźć wycieczki, które organizowane są w najpopularniejszych stolicach wodnego sportu.

Podczas kilkudniowego wyjazdu uczestnicy przebywają na ekskluzywnym jachcie, gdzie nie tylko śpią, ale mogą także skorzystać z wielu atrakcji. W ciągu dnia motorówkami wyrusza się w podróż na specjalny spot. W tym miejscu razem z trenerem można zrealizować trening pływania na desce.

Wybierane przez organizatorów miejsca są zazwyczaj puste, a warunki tam panujące pozwalają na komfortową naukę pływania. W ramach tego typu wycieczek organizowane są dodatkowe aktywności, które urozmaicają wolny czas podczas podróży.

Gdzie udać się na kitesafari?

Popularnych na kitesafari kierunków jest kilka. Głównym czynnikiem wpływającym na wybór wymarzonej destynacji jest znalezienie odpowiedniego trenera lub szkoły nauki pływania. To właśnie organizatorzy wybierają najlepsze spoty, które świetnie nadają się do pływania zarówno dla osób początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych.

Doświadczenie i znajomość okolicznych plaż umożliwia stworzenie optymalnych warunków do treningu oraz zrealizowanie efektywnych zajęć. Kierunków do kitesafari jest wiele, a każda ze szkół decyduje się na inny kraj, jednak do najpopularniejszych lokalizacji można zaliczyć Egipt, Chorwację, Portugalię czy Brazylię.

Egipt jest najczęściej wybierany przez turystów i szkoły uczące kitesurfingu ze względu na sprzyjające warunki na Morzu Czerwonym. Brak fal, letnia pogoda, przyjemna temperatura wody i powietrza, słaby wiatr, szerokie plaże oraz płytka woda pozwalają na komfortowe zajęcia w przyjemnych okolicznościach przyrody.

Opublikowany przez EASY SURF Poniedziałek, 14 czerwca 2021

Zalety kitesafari

Luksusowe wakacje połączone z wodną aktywnością fizyczną to przede wszystkim propozycja dla osób, które nie lubią się nudzić podczas urlopu. Z lekcji kitesurfingu mogą skorzystać zarówno osoby rozpoczynające swoją przygodę na wodzie, jak i bardziej doświadczeni zawodnicy. Poziom zaawansowania treningu można dopasować do indywidualnych potrzeb każdego uczestnika.

Czas wolny można zająć sobie atrakcjami przygotowanymi na pokładzie jachtu. Wiele ofert obejmuje wieczorne aktywności integrujące całą grupę podróżujących, jak dyskoteki, konkursy z nagrodami czy wspólne kolacje. Niektóre ze szkół oferują również możliwość nagrywania treningów, a następnie wspólne oglądanie filmów oraz prowadzenie wideo-analizy z czynionych podczas kitesafari postępów.

Do dyspozycji uczestników wyprawy są także często dodatkowe aktywności czy wycieczki, takie jak nauka nurkowania, pływanie na rafie koralowej, zejście pod wodę z delfinami czy zwiedzanie okolicznych wysp. Koszt tego typu wakacji jest zdecydowanie niższy, niż samodzielne wykupienie noclegu i lotów w egzotyczne miejsce, a następnie zakupienie lekcji kitesurfingu w zagranicznej szkole. Organizatorzy kitesafari zajmują się wszystkimi szczegółami wycieczki, tak by uczestnicy mogli tylko korzystać z czasu urlopu.

W większości popularnych lokalizacji sezon trwa od maja do października, dlatego wybranie dogodnego terminu nie powinno stanowić problemu. Oferty mają jednak ograniczone miejsca, dlatego podróż kitesafari warto rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Standardowo wyjazdy kitesafari trwają od 5 do nawet 10 dni, w zależności od planu treningowego. Poziom zaawansowania oraz najważniejsze aspekty ćwiczeń, które mają pojawić się podczas zajęć, można omówić z instruktorem, który dopasuje plan do indywidualnych potrzeb uczestnika. Koszt takich luksusowych wakacji z kitesurfingiem waha się od 1000 do 1500 euro za osobę. W cenę wycieczki wliczony jest nocleg, wyżywienie, podróż, nauka kitesurfingu i niezbędne wyposażenie.

Powiązane posty
Sporty wodneWindsurfing

Czy windsurfing jest dla każdego? Odkrywamy tajniki tego sportu

Odkryj, czy windsurfing jest sportem dla Ciebie. Poznaj tajniki, wymagania i korzyści, które niesie ze sobą ta ekscytująca aktywność na wodzie.
Czytaj więcej
Windsurfing

Ile kosztuje sprzęt do windsurfingu?

Chciałbyś posurfować na morzu, interesują Cię sporty wodne i zastanawiasz się, ile kosztuje sprzęt do windsurfingu? Odpowiadamy!
Czytaj więcej
Windsurfing

Jak dobrać pierwszą deskę do kitesurfingu?

Początkujący zawodnicy muszą dopasować sprzęt do swoich możliwości i komfortu uprawiania sportu. Oprócz trapezu, kite’a i pianki należy także prawidłowo wybrać deskę do pływania. Oto kilka parametrów, na które warto zwrócić uwagę!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *