Narciarstwo

Wyjazd na narty – co warto ze sobą zabrać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zima nadchodzi nieubłaganie, a razem z nią sezon narciarski. W tym tekście zastanowimy się, co powinien ze sobą mieć każdy narciarz. Poznaj niezbędnik, bez którego wiele pozornie prozaicznych sytuacji może okazać się bardzo poważnymi w skutkach.

Zacznij o polisy turystycznej

Absolutna podstawa, jeśli chodzi o zagraniczny wyjazd na narty. Polisa turystyczna zapewni Ci odpowiednią ochronę oraz zminimalizuje finansowe konsekwencje tego, co może się wydarzyć. Jeśli szukasz spersonalizowanej oferty, która jest dopasowana do Twoich potrzeb, skorzystaj z Internetu. W sieci szybko i bez zbędnych formalności zaopatrzysz się w polisę na wyjazd. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu w kontekście wyjazdu w góry: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-podrozne-na-wyjazd-w-gory

Kup odpowiednie narty

Narty powinny być dopasowane do Twoich umiejętności. Niestety, ale bardzo często zdarza się, że amatorzy kupują sprzęt dla profesjonalistów, którego nie są w stanie ujarzmić. Musisz bowiem wiedzieć, że narty dla zaawansowanych użytkowników różnią się od tych dla początkujących zawodników. Przed ostatecznym wyborem dobrym pomysłem więc jest udanie się do sklepu sportowego i poproszenie o pomoc sprzedawcę, będącego specjalistą w tej dziedzinie doboru nart. W ten sposób możesz uniknąć groźnej kontuzji.

Nie zapomnij o kasku

Wiele stoków wymaga od turystów posiadania kasku ochronnego. Nie powinieneś jednak patrzeć na to, czy w danym miejscu panuje nakaz ochrony głowy i niezależnie od tego zaopatrzyć się w kask. Dopilnuj, by rozwiązanie, które wybierzesz, pasowało do twojej głowy, było wygodne i posiadało certyfikaty bezpieczeństwa. Pamiętaj, że większość upadków na nartach prowadzi do mniejszego lub większego urazu głowy. Warto więc chronić tą ważną i delikatną część ciała.

Chroń się przed wychłodzeniem

Jeśli chcesz zapewnić sobie najlepsze warunki termiczne do całodziennych zjazdów, zainwestuj w bieliznę termoaktywną. Dzięki niej unikniesz wychłodzenia oraz przegrzania. Dobrym pomysłem jest też ubieranie się metodą „na cebulę”, czyli warstwowo. Dzięki temu łatwo pozbędziesz się ewentualnego nadmiaru odzieży.

Kup apteczkę

Apteczka jest bardzo ważna i może pomóc Ci w poradzeniu sobie z mniej poważnymi problemami ze zdrowiem. Podczas kompletowania apteczki zadbaj o to, by znalazły się w niej: bandaże elastyczne, leki na gorączkę, środki przeciwbólowe, na biegunkę, zatwardzenie, spray na katar oraz tabletki na gardło.

Zadbaj o twarz

Całodzienne zjazdy mogą sprawić, że skóra Twojej twarzy będzie nadmiernie wysuszona, a w połączeniu z silnym słońcem bardzo prawdopodobne jest pojawienie się podrażnień. Ten problem możesz jednak rozwiązać poprzez zakup solidnego kremu UV. Wybieraj raczej kremy z apteki aniżeli rozwiązania dostępne w drogeriach.

Jak widzisz, niezbędnik narciarza nie zawiera niczego, co jest poza zasięgiem przeciętnego Kowalskiego. Jeśli chcesz odpowiednio zabezpieczyć się przed ewentualnymi konsekwencjami niektórych zdarzeń, wybierz dopasowaną do swoich potrzeb polisę turystyczną i ciesz się spokojnym urlopem.

Fot. unsplash.com

Powiązane posty
NarciarstwoSporty lądowe

Dlaczego warto jeździć na nartach?

W tym artykule przedstawiono kilka powodów, dla których warto spróbować tej aktywności.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *